Stół to centralny i najważniejszy mebel sali konferencyjnej. Jego wymiary i rozmiar powinny pasować do wielkości i kształtu pomieszczenia. Rynek oferuje znakomite rozwiązanie, które pozwala wyposażyć salę konferencyjną w stół dostosowany do potrzeb i możliwości danego przedsiębiorstwa. Chodzi o stoły modułowe - trwałe i praktyczne meble zapewniające dużą swobodę w urządzaniu firmowych sal konferencyjnych.
Nowoczesne firmy korzystają z nich bardzo często. Sale konferencyjne to miejsca organizacji konferencji i szkoleń, ważnych posiedzeń i spotkań z kontrahentami. Są wizytówką firmy. Osoby odwiedzające przedsiębiorstwo oraz jego pracownicy często spędzają w tych pomieszczeniach wiele godzin. Dlatego powinny być świetnie zaprojektowane i nowocześnie urządzone. Dobrze jeśli wystrój takiej sali nawiązuje stylem do profilu działalności przedsiębiorstwa. Materiały użyte do ich wykończenia powinny być trwałe i dobrej jakości. Podobna zasada dotyczy mebli. Krzesła i fotele powinny być niezwykle komfortowe, a stoły dopasowane kształtem i rozmiarem do pomieszczenia. Wszystkie meble muszą być wyprodukowane z ergonomicznych i trwałych materiałów. Tego rodzaju pomieszczenia powinny też być wyposażone w niezbędny sprzęt teletechniczny. Projektor, ekran, laptop, gniazda do podłączenia komputerów, bezprzewodowa łączność z internetem oraz klimatyzacja to absolutna podstawa. Pamiętajmy też, by w sali konferencyjnej zawsze panował ład i porządek. Dbajmy o tę intensywnie eksploatowaną przestrzeń. Tylko wówczas będziemy mogli wykorzystać w pełni jej potencjał.
Już na etapie projektowania sali konferencyjnej powinno uwzględniać się specyficzne funkcje, które będzie pełniło dane pomieszczenie. Pamiętajmy bowiem, że istnieją różne rodzaje sal konferencyjnych. Część z nich to eleganckie, zwykle niewielkie pomieszczenia przeznaczone do prowadzenia najważniejszych narad i spotkań z kluczowymi klientami i partnerami biznesowymi. W tego rodzaju pomieszczeniach stawiamy na najwyższy standard wykończenia. Inne sale konferencyjne służą mniej prestiżowym spotkaniom roboczym. To w nich odbywają się odprawy zespołów projektowych, spotkania szkoleniowe i warsztaty. W takich salach wystrój również ma znaczenie, ale najważniejsza jest ich ergonomia. Meble powinny zapewnić komfort podczas wielogodzinnych spotkań, a stoły posiadać odpowiednią wysokość, by umożliwić utrzymanie zebranym wygodnej pozycji.
Obowiązkowym wyposażeniem niemal każdego rodzaju sali konferencyjnej są jednak stoły, często połączone ze sobą w jeden duży blat. Taki mebel jest centralnym i najważniejszym punktem pomieszczenia konferencyjnego. Jego rozmiar i kształt ma niebagatelne znaczenie. Bardzo praktycznym rozwiązaniem są stoły modułowe. Co to takiego? To meble, które powstają z połączenia różnych dopasowanych do siebie elementów, wchodzących w skład danego zestawu. Ostateczny dobór elementów, jakie złożą się na nasz stół, zależy od naszych planów i przeznaczenia pomieszczenia. Wybierając poszczególne elementy i zestawiając je ze sobą, decydujemy o ostatecznej wielkości i kształcie mebla. Możemy utworzyć z nich np. długi blat, stół w kształcie podkowy, litery “L”, a także kwadratu lub prostokąta. Elementy z zaokrąglonymi blatami umożliwiają też stworzenie stołów okrągłych oraz owalnych. Możliwości własnych aranżacji są niemal nieograniczone.
Stoły modułowe składają się ze stelażu, blatu oraz tzw. mediaportów, które umożliwiają podłączenie sprzętu komputerowego. Materiał wykonania to zwykle płyta meblarska wykończona okleiną. Konstrukcję stołu stanowi zazwyczaj mocny metalowy stelaż. Do ich złożenia niezbędne są też elementy mocujące. Głównym modułom z blatem towarzyszą często mniejsze moduły łącznikowe. Montaż poszczególnych elementów nie jest wymagający. Istnieje też techniczna możliwość ich rozłączenia i złożenia ponownie w nowym ustawieniu. Poszczególne moduły można też z powodzeniem używać jako samodzielne stoły. Takie meble są niezwykle praktyczne, wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i łatwe w czyszczeniu. Prezentują się schludnie i elegancko oraz doskonale pasują do różnych rodzajów sal konferencyjnych. Dobrze też wyglądają z ich nieodłącznymi towarzyszami - krzesłami konferencyjnymi lub fotelami.
Dzięki wielu możliwościom aranżacyjnym, stoły modułowe można dopasować do praktycznie każdego rodzaju pomieszczenia. Świetnie sprawdzą się w salach konferencyjnych i małych salkach. Są powszechnie stosowane ze względu na swoją ergonomię oraz szerokie zastosowanie.